Napoli, De Laurentiis TV'de canlı yayında Mazzarri'yi kovdu

achievable

New member
Napoli, teknik direktör Walter Mazzarri'yi görevden aldı ve takımı Slovakya teknik direktörü Francesco Calzona'ya emanet etti. Başkan Aurelio De Laurentiis, bu sezon Rudi Garcia'dan görevi devralan Toskana teknik direktörünün görevden alındığını duyurdu.

“Walter Mazzarri, De Laurentiis ailesinin bir arkadaşı ve her şeyden önce Napoli'nin bir arkadaşıdır ve bir arkadaşı kovmak her zaman acı vericidir. Ona teşekkür ettim çünkü zor zamanlarımızda yardımımıza gelmeye çok istekliydi, ancak bunu yapmalıyız. Ayrıca Napoli ve Napoli taraftarlarının her zaman daha fazlasını verebilmeleri gerektiğini de göz önünde bulundurun ve şimdi biz de bunu önce Sarri ile, sonra Spalletti ile çalışan ve oyuncularımızın %80'ini tanıyan Calzona ile vermeye çalışıyoruz”, diyor De Laurentiis Sky'a.

Değişiklik, Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Barcelona'ya karşı oynanacak ilk maçın ilk ayağından birkaç saat önce geldi. “Calzona'nın akıllıca seçimi mi? Bunu göreceğiz, zaman bir beyefendidir. Calzona'yı memnuniyetle karşılıyoruz ve her şeyden önce, çatışma olmadan ona yardım etmeye çalışıyoruz çünkü bunun gibi çok zor bir maça 24 saat içinde hazırlanmak her zaman çok karmaşık olacaktır. Barcelona gibi büyük oyunculara sahip önemli bir takıma karşı” diyor başkan.

“Calzona'ya ne sordum? Yarın sabah tüm işbirlikçileriyle birlikte gelecek. Uzun süre konuşacağız, sonra Castelvoturno'ya gideceğiz, onu bütün oğlanlarla tanıştıracağım, tanıtıma ihtiyacı olmasa da. Kendini bir gerçekliğe kaptırmamız gerekiyorsa, o zaman biz de bu önemli UEFA basın toplantısı için stadyuma gitmek zorunda kalacağız”, diye ekliyor. “Marek Hamsik de kadroda olacak mı? Dün Hamsik'le konuştum. Sevdiği, Napoli şampiyonu ve mavi bayraklı bir takımda çalışmak konusunda çok istekli.”