Nevşehir belediyesi’nden 2000 aileye kırtasiye çeki takviyesi

abbas

Global Mod
Global Mod
Nevşehir Belediyesi 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci haftasında muhtaçlık sahibi 2 bin aileye kırtasiye çeki dağıtımı gerçekleştirdi. Her biri 300 TL fiyatındaki kırtasiye çekleri ile öğrenciler Nevşehir’deki mahallî esnaflardan kırtasiye gereksinimlerini karşıladı.

Eğitimin her kademesinde değerli yatırımlar yapan Nevşehir Belediyesi, geleceğimizin teminatı çocukları geleceğe en yeterli biçimde hazırlamak için tüm imkanlarını seferber ediyor. Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’ın talimatıyla geçtiğimiz yıl olduğu üzere bu yıl da eğitim toplumsal takviye paketiyle yeni eğitim öğretim devri öncesinde 300’er TL’lik 2 bin adet eğitim takviye çekini uygulamaya sokan Nevşehir Belediyesi, bir daha hem esnafın birebir vakitte çocukların yüzünü güldürdü. Muhtaçlık sahipleri, belediyeden aldıkları dayanak çekleriyle kampanyaya katılan küçük esnaftan gönüllerince alışveriş yaptılar.

Başvuru mühletinin tamamlanmasının akabinde gelir durumu tespiti ile belirlenen ve ikram çeklerini alan aileler, çocuklarının eğitimine sağladığı katkılardan dolayı memnuniyetlerini lisana getirirken mahallî kırtasiyeciler de Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’a teşekkür etti.

Nevşehir Belediyesi olarak bundan daha sonra da toplumsal belediyeciliğin en hoş örneklerini sergilemeye ve yüreklere dokunmaya devam edeceklerini belirten Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’da kampanyaya dayanak veren hayırsever Nevşehirlilere teşekkür etti.

Geçtiğimiz periyotlarda gerçekleştirdikleri çocuklar için bot ve mont kampanyası ile birlikte muhtaçlık sahibi ailelere besin paketi dağıtımlarını sürdüreceklerini tabir eden Savran, bu çeşit kampanyalar ile bir arada hayırsever vatandaşlar ile gereksinim sahipleri içinde köprü oldukları ve bundan da memnunluk duyduklarını vurguladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı