NİLSEM kursları için kayıtlar başladı

abbas

Global Mod
Global Mod
Nilüfer Belediyesi Daima Eğitim Merkezi el sanatları kurslarında yeni devir kayıtları başladı. Çini boyamadan ipek kozaya, gümüş kazaziyeden mesken dokumasına kadar 25 başka branşta verilecek olan kurslar, Ekim ayı ortasında başlayacak.

Nilüfer Belediyesi’nin, bayanların sosyo-kültürel gelişmenine ve yeni bir meslek edinerek ekonomilerine katkıda bulunmak, ilgi duydukları el sanatları alanında kendilerini geliştirmek emeliyle açtığı el sanatları kurslarında yeni periyot için kayıtlar başladı. Nilüfer Belediyesi Daima Eğitim Merkezi (NİLSEM) el sanatları kurslarında bu yıl, 25 başka branşta eğitimler verilecek. Çini boyama, minyatür, miyoki takı ile deri ve wayu çanta üretimi, ipek koza, amigurumi oyuncak ve kırkyama, gümüş kazaziye, dekoratif dokuma ile mesken dokuması üzere hayli çeşitli branşlarda eğitimlerin verileceği NİLSEM kurslarında yeni periyot kayıtları, 7 Eylül tarihinde başladı. Bugüne kadar 20 bini aşkın hanımı yüzlerce çeşit el sanatıyla buluşturan NİLSEM kurslarına, bu yıl da ilgi büyük. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Fethiye, Üçevler ve Yüzüncüyıl mahallelerinde bulunan merkezlerde verilecek kurslardan yaralanmak isteyen bayanlar, www.nilufersanatatolye.com adresinden online müracaat yaparak, eğitimlere katılabilecek. Bir kişinin en çok 2 farklı branşa kayıt yaptırabildiği kurslarda eğitimler, hafta içi 09.00-16.00 saatleri içinde verilecek. Nilüfer Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle kaliteli ve nitelikli bir eğitimin verildiği NİLSEM el sanatları kurslarına katılanlar, gerekli gereçleri kendileri getiriyor. NİLSEM kurslarına katılan bayanlar bir yandan hayli özel el sanatlarını öğrenirken, el emeği göz ışığı mamüllerini satarak da konut ekonomilerine katkıda bulunuyor. Eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçilere, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi’nden sertifika almaya hak kazanıyor.

NİLSEM eğitim periyodu sonunda, yıl boyunca yapılan eserler açılan stantta izlenime sunuluyor. Nilüferli bayanlar, NİLSEM kursları ile daha ayrıntılı bilgiyi 240 26 70, 441 16 29 ve 413 15 10 numaralı telefonları arayarak alabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı