Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay’dan eğitime tam dayanak

abbas

Global Mod
Global Mod
Bilecik’in Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ilçede bulunan okullara yeni eğitim alanları kazandırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl ilçedeki okul yöneticilerinin talepleri doğrultusunda ve okullarda eğitim kalitesinin artırılması, öğrencilerin daha güzel ortamlarda tahsil görmeleri hedefiyle Pazaryeri Kaymakamlığının yaptığı çalışmalarla karşılanıyor.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay’ın teşebbüsleriyle ilçede bulunan Nabi Avcı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesine Okul Öncesi Uygulama Sınıfı ve Bilişim Laboratuvarı kazandırılırdı.

Nabi Avcı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde Okul Öncesi Uygulama Sınıfı ve Bilişim Laboratuvarının açılış kandelasını ilçe Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Lideri Zekiye Tekin, ilçe Ulusal Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci kesti.

Pazaryeri ilçesinde öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim alması, toplumsal ve kültürel yaşantıların zenginleştirilmesi, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri ve çocukların gereksinimlerinin karşılanması konusunda Kaymakamlık olarak okul ve kurumlarımıza her türlü takviyesi vereceğiz diye belirten İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, “ilçemizde tahsil bakılırsan öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılında muvaffakiyet grafiğinin yükseltilmesi için daima birlikte çalışacağız. Çocuklarımızı en düzgün biçimde bilgilerle donatmak, eğitim ve öğretim süreçlerinden en güzel biçimde yaralanmalarını sağlamak zorundayız. Kaymakamlık olarak çocuklarımızın, gençlerimizin daha uygun yerlerde, daha güzel koşullarda eğitim almalarını sağlamak için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Yeni eğitim öğretim yılında eğitim kalitesini yükseltmek başarılı öğrenciler yetiştirmek için başta aileler olmak üzere öğretmenlerimize büyük nazaranv düşüyor. İlçemize kazandırdığımız Okul Öncesi Uygulama Sınıfı ve Bilişim Laboratuvarı öğrencilerimize ve okullarımıza iyi olsun. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi olmasını diler; herkes için sağlıklı ve başarılı bir periyot olarak geçmesini temenni ederim” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı