Piri Reis’e “Lise” muştusu

abbas

Global Mod
Global Mod
Özel Piri Reis Okulları’nın yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı İdare Şurası Lideri Lucien Arkas, Güzelbahçe’de 29 dönüm alan üzerinde kurulacak lisenin muştusunu verdi.

2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı, Özel Piri Reis Okullarının Karşıyaka ve Güzelbahçe yerleşkelerinde düzenlenen merasimler ile başladı. Merasimlere Orion Eğitim Vakfı İdare Heyeti Lideri Lucien Arkas, İdare Konseyi Üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Lise epeyce yakında

Özel Piri Reis Okullarının kurulduğu günden bu yana eğitim anlayışı ve formülünü daima olarak geliştirdiğini anlatan Orion Eğitim Vakfı İdare Heyeti Lideri Lucien Arkas, gelişmenin bir lise ile süreceğini söylemiş oldu. Arkas, “Kendimizi geliştiriyoruz lakin bundan daha sonra ne yapacağız diye düşünmeye başladık. Lise giriş imtihanları büyük sorun, her sene gerilim çekiyoruz. bu biçimde Piri Reis’in bir lisesi olması lazım dedik. Yer bulmak kolay değil. Bir yıl aradık. Güzelbahçe’de 29 dönüm bir yer aldık. Yanında İktisat Üniversitesi var. O bölgede yeni bir yerleşke oluşturulacak. Çalışmalar başladı. En kısa vakitte bürokratik evreleri geçip inşaat safhasına gelmeye amaçlıyoruz. İnşaat kolay, onu çabuk bitirir, buradaki çocuklara yetiştiririz. Kimsenin uykusu kaçmasın” diye konuştu.

Çizgimiz Atatürk çizgisi

En büyük amaçlarının çağdaş, ülkesine ve dünyaya yararlı insan yetiştirmek olduğunu belirten Arkas, “Öğrencilerimizin dünyadaki başka toplumlarla müsamaha ve barış içerisinde yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Piri Reis Okullarının kurulduğu günden bu yana bir çizgisi var o çizgi de Atatürk çizgisidir, hayat formudur. Biz bu hayat biçimini benimsediğimiz için çocuklarımızı da buna bakılırsa yetiştirmemiz lazım. Bunu da yürekli öğretmenlerimiz yapıyor” dedi.

Kendi gücümüzü üretmeye başladık

Tüm dünyanın en büyük derdinin güç temini olduğunu kelamlarına ekleyen Orion Eğitim Vakfı İdare Konseyi Lideri Lucien Arkas, “Okullarımızda iki yıldır Sürdürülebilir Ömür Projesi isminde bir proje yürüterek çocuklarımıza dünyadaki kaynakların en verimli biçimde kullanmak gerektiğini öğretmeye çalışıyoruz. Hem onlara örnek olmak için birebir vakitte tabiata katkıda bulunmak emeliyle biz de kurduğumuz güneş güç santrali ile kedi elektriğimizi üretmeye başladık” diye konuştu. Özel Piri Reis Okullarının 2022- 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı açılış merasimleri öğrencilerin Türkçe ve Fransızca müzikler söylemeleri ile bitmiş oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı