Pogba ve Bonucci hakkında ne söyledi

achievable

New member
Testosteron testi pozitif çıkan Paul Pogba için hayal kırıklığı, Juventus’a ve Massimiliano Allegri’ye karşı hiçbir şut atmayan Leonardo Bonucci hakkında sessizlik. Juventus’un teknik direktörü, Lazio ile oynayacağı maçın arifesinde bugün düzenlediği basın toplantısında, Serie A şampiyonasında yarın oynanacak dördüncü gün maçına odaklanmaya çalışıyor.

“Takım iyi bir antrenman yaptı, bazı milli takımların hâlâ zaman farkını aşması gerekiyor ama ikinci yarıda iyi bir performans gösterme arzusu var. Yarın, iyi bir oyun sergileyen ve Napoli’de galibiyet alan Lazio takımına karşı zorlu bir maç olacak. Bu, ana hedefimiz olan ve mümkün olan en iyi şekilde ele alınması gereken ilk 4’e girmeyi amaçlayan bir mücadele”, diyor Allegri.

“Kadroya geçmek zor olacak, oynamayı hak eden ama dışarıda kalmak zorunda olan oyuncular var. Ancak bu, herkesin iyi şeyler yapmaya istekli olduğu ve kendilerini takıma hazır hale getirdiği anlamına geliyor. McKennie? En baştan başlayabilirdi, Kendisi ve Danilo hakkında bazı değerlendirmeler yapmam gerekiyor ama güvenilir bir oyuncu haline geliyor, nasıl geri döndüğü ve nasıl çalıştığı konusunda mutluyum ve yarın oynarsa siyah beyazlı formayla 100. maçına çıkacak. “

İlk acı nokta, uzun bir diskalifiye riskiyle karşı karşıya olan Pogba’nın pozitifliği. “Pogba açısından durum için üzgünüm ama ekleyecek başka bir şeyim yok çünkü devam eden bir süreç var. Juventus’a dönüşünde elinden gelen tüm çabayı gösterdi ama ne yazık ki şu anda işler pek iyi gitmedi. Özellikle üzgünüm çünkü Pogba diğerlerinden farklı bir oyuncu”, diye ekliyor Allegri.

Şu anda Union Berlin’de olan Bonucci, ilişkinin travmatik sona ermesinden kulüpleri ve kulüpleri sorumlu tuttu. “Sanırım söylenecek bir şey yok, çok şey söyledik ve ekleyecek bir şey yok. Leo’ya saha içi ve saha dışı kariyerinde iyi şanslar diliyorum. Pembe dizilere hiçbir zaman tutkulu olmadım” diye ekliyor Allegri. Leonardo’ya iyi şanslar, diğer şeylerin yanı sıra Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takıma gitti ve bu onun için önemli bir sezon olacak.”