Sassuolo-Salernitana 2-2, Emilian’ın Thorstvedt’in desteğiyle geri dönüşü

achievable

New member
Serie A’nın on ikinci maç gününün ilk Cuma ön izlemesinde Sassuolo ile Salernitana arasında muhteşem 2-2 berabere kaldı. Mapei Stadyumu’nda Granata, 5. dakikada Ikwuemesi’nin ve 17. dakikada Dia’nın golleriyle başlangıçta ev sahiplerini şaşırttı ancak yeniden canlandı. 36. ve 52. dakikalarda Kristian Thorstved’in atağıyla. Sıralamada Neroverdi 12 puanla 14. sıraya yükselirken, Campania takımı 5 puanla son sırada yer alıyor.

Maç


Maç, 5. dakikada Salernitana’yı öne geçiren Ikwuemesi sayesinde çıkmaza son verdi: Sassuolo’nun savunmasını sansasyonel bir şekilde açıkta bulan Nijeryalı için bir boşluk: Granata hücum oyuncusu kaleciye doğru uçtu ve onu yenerek skoru 0-1 yaptı. 10. dakikada ev sahibi ekip bir cevap vermeye çalıştı; sağdan sola doğru Berardi’nin, anında kontrol eden ve ortayı yapan Castillejo adına harika bir topu vardı: Ochoa bir dalışla karşılık verdi ve skoru önünde tuttu. 17’de ikinci gol de geliyor, ortaya geri dönen ve Dia’ya dikey servis yapan Tchaouna’nın güzel bir kişisel oyunu: hücum oyuncusu için üst direğin altından güçlü bir sağ ayakla şut atmaya değer.

Yarım saatte Berardi bir şans yakalıyor: Siyah-yeşilli kanat oyuncusu hücumun orta sahasından merkeze doğru pas yapıyor ve topu aldığı yerde sol ayakla çok sert bir şut çekiyor ve bu şut az farkla dışarı çıkıyor. 36. dakikada ev sahibi ekip karşılaşmayı yeniden açtı. Konuk savunmaya zarar vermek için Berardi sağdan sola doğru ortayı yapıyor: Defrel topu almak için orada ve Thorstvedt’e kafa atıyor, o da topu iki adımdan ağlara doğru düzeltiyor. Bir dakika sonra Pinamonti’nin sağ vuruşu direğe çarptı. 40. dakikada Berardi’nin kenardan şutunu denedi ve buna Ochoa anında karşılık verdi. İlk yarının son şansı Tchaouna ile konuk takıma ait. Alanda boşluk bulan Ikwumesi’nin bir başka mükemmel hamlesi de sağa dönerek uzak direği hedefleyen ancak sağ ayağıyla topu dışarı gönderen takım arkadaşının girişini destekliyor.

İkinci yarının başında Pinamonti, 3. ve 6. dakikalarda iki kez tehlikeli oldu ancak her iki durumda da iç şutu üst direğin üstünden dışarı çıktı. 7. dakikada Sassuolo, Thorstvedt’in golüyle yeniden eşitliği sağladı. Aksiyon solda çok iyi gelişiyor, Vina merkeze doğru alçak bir vuruşla gidiyor, Pinamonti pas veriyor ve arkasında kaleciye ilk vuran Thorstvedt 2-2’lik skoru sağlıyor. 16. dakikada ev sahibi ekip bir kez daha hücuma geçerken, Defrel’in yaptığı kafa vuruşunda Pinamonti, kaleyi bulamayınca kaleyi iyi bir şekilde çerçeveleyemedi ve topu arkaya gönderdi.

27. dakikada konuk ekibin Pinamonti’nin bölgede elle oynama ihtimaline itiraz etmesi hakem Ghersini’nin işine yaradı. 37’de belirleyici oyun Ochoa: Volpato’nun ceza sahası kenarından yaptığı ilk sol ayak girişimini reddediyor, ribauntta Laurienté onu yakın direkte yenmeye çalışıyor ama Meksikalı oyuncu hayır diyor. Kısa bir süre sonra Laurentié ve Ochoa’dan başka bir zehirli atış blok yapmaya hazır. 42. dakikada neroverdi hala çok tehlikeliydi: Laurienté alçaktan ortaya geçti ve Mulattieri sağ ayağıyla kaleyi bulmak için topu uzak direğe çevirdi. Geri tepme üzerine Berardi güvenli bir atış yapıyor ama Ochoa onu tekrar kurtarıyor. Sassuolo atağı kapatıyor ancak Salernitana son düdüğe kadar beraberliği savunuyor.


Ayrıca okuyun