SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde Yale ve Pennsylvania Üniversitesi günleri

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Amerikan Koleji ve Üsküdar Amerikan Lisesi geleceğini şekillendirmeye hazır gençleri dünyanın öncü üniversitelerinin temsilcileriyle buluşturdu

Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı Amerikan Liselerinde tahsil bakılırsan gençler, geleceğe dünyanın en saygın okullarında rota oluşturuyor. SEV’e bağlı Amerikan Liselerinden İzmir Amerikan Koleji (ACI) ile Üsküdar Amerikan Lisesi’nde (UAA) okuyan öğrenciler, dünyanın en itibarlı yükseköğrenim kurumları içinde yer alan Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’ni, okullarında gerçekleşen tanıtım günlerinde yakından tanıma fırsatı buldu.

Öğrencilerini akademik muvaffakiyetin yanı sıra toplumsal sorumluluk şuuru gelişmiş tam donanımlı, keyifli ve üniversal bireyler olarak yetiştiren SEV’e bağlı Amerikan Liseleri, gençlerin geleceklerini şekillendirmelerinde onlara dayanak olmak için dünyanın önde gelen üniversitelerinin tanıtım toplantılarına konut sahipliği yapıyor.. Bu kapsamda İzmir Amerikan Koleji(ACI) ile Üsküdar Amerikan Lisesi’nde (UAA) Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Üniversite temsilcilerinin yaptığı sunumlarda öğrenciler, memleketler arası akademik harikalığın sembolü olarak görülen kurumları yakından tanıma talihi yakaladı.

Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin ACI sunumları, tüm İzmirlilere açık olarak gerçekleşti

Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin ACI’daki sunumları, İzmir geneline açık olarak düzenlendi. Pandemiden daha sonra yapılan birinci tanıtım sunumu niteliği taşıyan ve ağır ilgi nazarann aktiflikte, hudutlu kapasite ötürüsıyla okul haricinden yapılan kayıtlar 300 kişi ile sonlandırıldı. Yale ve Pennsylvania Üniversite temsilcilerinin sunumlarını, ACI öğrencileriyle bir arada toplamda 500 kişi takip etti.

UAA; Northwestern, Duke, Georgetown ve Princeton Üniversiteleri’ni de ağırlayacak

Yale ve Pennsylvania Üniverstelerinin sunumların ikincisine ise UAA mesken sahipliği yaptı. Sunum aktifliğinin birinci ayağı UAA 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine özel yapıldı. İkinci sunumda ise UAA’da okuyan öğrenciler, velileri ve başka liselerden iştirakçiler yer aldı ve toplamda 200 kişi iştirak gösterdi. UAA’daki tanıtım aktiflikleri, 13 Ekim Perşembe günü Northwestern, Duke, Georgetown ve Princeton Üniversiteleri’nin temsilcilerinin sunumlarıyla devam edecek.

SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde tahsil nazarann her 10 öğrenciden 6’sı, dünyanın en güzel üniversitelerinden kabul alıyor

Akademik seviyesi ve toplumsal şuuru ile kıymet katan, fazlaca istikametli, memnun ve kozmik bireyler yetiştirme misyonuyla faaliyet gösteren SEV, bünyesindeki esaslı okullarında eğitim goren öğrencilerini desteklemeye ve onları teşvik etmeye devam ediyor. Geleceğe seyahatin rotasını bütünsel eğitim yaklaşımı, meslek tasarımı ve dünya vatandaşlığı programlarıyla oluşturan SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde tahsil nazarann gençler, yüz yüze yapılan tanıtım sunumlarında yetkililerden detaylı bilgi alabiliyor, dünyanın en saygın üniversitelerini keşfediyor.

Dünya çapındaki üniversitelere kapı açan SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde tahsil goren bir fazlaca genç, liseden mezun olduktan daha sonra yurt haricinde okumayı tercih ediyor. Her 10 öğrenciden 6’sı, dünyanın en âlâ üniversitelerinden; her 10 öğrenciden 3’ü, THE’nın yapmış olduğu dünya sıralamasında birinci 100’de yer alan üniversitelerden kabul alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı