Sinner derbiyi Sonego ile kazandı, Jannik ise Madrid'de önde

achievable

New member
Jannik Sinner, Madrid'deki ATP Masters 1000 ikinci turunda İtalya derbisinde Lorenzo Sonego'yu mağlup etti. 1 numara olan Sinner, Madrid'in kırmızı zeminindeki ilk maçında Sonego'yu 1 saat 10'da 6-0 ve 6-3'lük skorlarla yendi. Dünyanın 2 numarası olan Güney Tirollü, beşinci doğrudan karşılaşmada fikir tartışması ortağı rolüne zorlanan vatandaşına aslında hiçbir şey vermiyor. Sinner, ilk sette tek bir oyunun bile kenara atılmasına izin vermiyor. İkinci oyunda Sonego skor tablosundaki sıfırı siliyor ancak dördüncü oyunda adeta perdeyi indiren bir kırılma yaşıyor.

Sinner, pek çok yüz yüze maçta beşinci zaferini arşivledi. Dünyanın 2 numarası üçüncü tura uçuyor ve burada Rus Pavel Kotov ile kurada 32. sırada yer alan Avustralyalı Jordan Thompson arasındaki maçın galibini bekliyor.

Günahkar: “Sonego ile arkadaşlığımı bir kenara bırakmaya çalıştım, ona en iyisini diliyorum”

Sinner, Madrid'deki ilk galibiyetinin ardından, “Lori'ye karşı oynamak kolay değil, saha dışında iyi bir dostluğumuz var, sık sık birlikte antrenman yapıyoruz ve Davis Kupası'nda birlikte oynadık. Ama tüm bunları bir kenara bırakmaya çalıştım” dedi. “İyi başladım, geriden çok sağlam bir oyun oynadım. Biraz acelesi vardı, çok fazla hata yaptı. Sakin kalmaya çalıştım. Lori'ye iyi şanslar diliyorum, farklı bir dönemden geçtiğini biliyorum.” kariyerinde ona sadece en iyisini diliyorum.”

Ayrıca okuyun