Sinner, Madrid'de çeyrek finalde Khachanov ve Jannik'i yendi

achievable

New member
Jannik Sinner Madrid'deki ATP Masters 1000 çeyrek finalinde. Dünyanın 2 numaralı seri başı olan 22 yaşındaki İtalyan, 16. turda 16. sırada yer alan Rus Karen Khachanov'u 2 saat 10'da 5-7, 6-3, 6-3'lük setlerle yendi. Günahkâr, Kanadalı ile karşılaşacak. Perşembe günü Norveçli Casper Ruud'a karşı son 16 turunu kazanan Felix Auger-Aliassime, 6-4 ve 7-5'lik skorlarla 5. sırada yer aldı.

Sinner nasıl oynadı?

Sinner, 2 sette mağlup olan bir diğer Rus Pavel Kotov'a karşı üçüncü tur maçında yaşadığı sağ kalça problemini ortadan kaldırarak dikkat çekici bir performans daha sergiledi. Khachanov ile dünyanın 2 numarası, 6 kırılma puanı yediği maçta kovalamak zorunda kalıyor.

Rus sadece bir gol atarak ilk seti öne geçirmeye yetti. İlk toplarının %70'inde yol alan Sinner, olağandışı ve yüksek sayıda gereksiz hatalar yapıyor (22). Ancak rakibinin servisini ne zaman kırabileceği somuttur: İkinci ve üçüncü seti belirleyen 3 şans ve 3 servis kırma.

Maç

Düello ilk sette denge adına yaşanıyor. Günahkar açılış oyununda bir kırılma noktasını iptal eder, geri kalanı için servis vardiyalarına göre düzenli bir şekilde ilerleriz. Maviler, 5-5'teki tek mini ıska pası için ağır bir bedel ödüyor. Sebepsiz bir hata sayesinde bir kırılma noktası kabul etti: Khachanov bundan yararlandı, 6-5 öne geçti ve bir sonraki oyunda durumu kapattı.

Günahkar, ikinci setin başında trendi hemen tersine çevirebilir. İkinci oyunda mola verildiğinde Güney Tirol oyuncusu arkasına bakmadan öne geçiyor (2-0). Üçüncü set beşinci oyunda 'çözülür'. Günahkar 3 galibiyetle hızlanıyor: Khachanov dünya 2 numarasının hızına yetişemiyor ve servisten vazgeçiyor. Maviler 5-3'lük skorla kaçıyor ve bir ara daha vererek skoru kapatıyor.

Günahkar ne dedi

“Bugün çok zorluydu, rakibim çok iyi oynadıİlk sette çok fazla hata yaptım ama ikinci sette konsantrasyonumu geri kazandım, üçüncü sette ise iki servis raundunda tekrar acı çektim ama sonunda mutluyum ve bakalım bir sonraki sette ne olacak? Sinner maçtan sonra şunları söyledi: “Bugün fiziksel olarak biraz daha iyi hissettim ama yine de %100 değil ama oynamayı seviyorum. Performanstan memnunum çünkü zorlandım ama daha sonra ikinci ve üçüncü setlerde seviyemi yükselttim. Mutluyum, şimdi bir sonraki maçın nasıl olacağını görelim” diye ekliyor.

“Bu kadar çok oynamış olmamın gerçekleşebileceğini düşünüyorum, bunu biliyorum. Bugün son dakikada oynamayı seçtim ama kariyerimde kendimi bu durumların içinde bulmam zaten olmuştu. Üstelik biliyordum ki eğer Bugün kazanmıştım, yarın oynamayacaktım ve iyileşmek için bir günüm olacaktı.”