''Spalletti'yle hata yaptım''

achievable

New member
Benim hatam Spalletti ile kafa kafaya çarpışmamaktı“. Napoli başkanı Aurelio De Laurentiis, geçen yaz Castelvolturno'da düzenlediği basın toplantısında Luciano Spalletti'nin vedası hakkında şu sözlerle geri dönüyor. “Anlamını sabit tutmam gerekiyordu. Scudetto'yu kazandınız ve bu şehri sevdiğinizi söylüyorsunuz, sonra da bu sadelikle ayrıldığınızı söylüyorsunuz, bu da o takıma inanmadığınızı gösteriyor” diye altını çiziyor. “Benim hatam, 33 yıl sonra bana şampiyonluğu geri getirdiği için minnettarlığımdan dolayı onun isteğini kabul etmekti” kesin.

“Maschio Angioino'daki Bearzot Ödülü'ndeydim, 24 Mart'tı, Spalletti'nin bizimle kalacağını söylüyorum ve o da bunu inkar etmiyor – devam ediyor İtalyan kulübünün bir numarası – Nisan ayında iki yenilgi geldi ve Şampiyonlar Ligi ile Milan arasındaki şampiyonluk arasındaki beraberlik Spalletti'nin moralini yükseltmek, takım düşüşte olsa bile onun yanında olduğumu ve Şampiyonlar Ligi'nden çıkış için onu suçlamayacağımı ona göstermek için ona şu egzersizi gönderdim: Taahhütlü e-posta yoluyla seçenek.Öngörülen yasal yöntem 12 Mayıs'taki yemekte bize Toskana'da çiftçiliğe geri dönme, ücretli izin alma niyetini anlatacağına asla inanmazdım.Vazgeçmedim. Spalletti'yi dostane bir şekilde de olsa elimde tutmanın bir yolunu bulmak istedim.. Ayrıca Gravina'nın onunla iletişime geçip geçmediğinden de şüpheliydim. Ama hiçbir kanıtım yoktu. Kazanarak ayrılmak istiyordu, bunda bir sorun yok.”

“Thiago Motta, olası Napoli teknik direktörleri listesindeydi”

Napoli başkanı, “Thiago Motta olası Napoli teknik direktörleri listesinde yer alıyordu, ancak Roma'da yaklaşık 6 saat süren bir görüşmede bana, İtalya dışında isimlerini söylemeyeceğim takımlara koçluk yapmayı hedeflediğini söyledi” dedi. “Koç seçimine gittiğinizde iki kişinin ikna edilmesi gerekiyor -De Laurentiis'in altını çiziyor-. Luis Enrique'nin avukatı yanıma geldiğinde 3 gün konuştuk, sonra PSG'yi tercih etti, daha ünlü olduğu için daha çekici olan kulüpler var ve ben hiç kızmıyorum. Ayrıca Tottenham'dan daha fazla para teklif ettiğim Dragusin'e de bakın, o da İngiltere'yi Bayern Münih'e tercih etti, savaşamazsınız.”

“Serie A Ligi Premier Lig modelinde mi? Bunu 10 yıldır söylüyorum”

“Serie A, Premier Lig modelinde özerklik mi istiyor? Kesinlikle katılıyorum, bunu en az 10 yıldır söylüyorum. Dünyanın her yerinde görülen futbolu oynayan, faturalandıran tek ülke İngiltere. ailelerin ve çocukların stadyuma gitmesine izin veren faturayı kazanıyor.” “Bunu duymak istemiyoruz çünkü stadyuma giden taraftarlar, özgür bölge olarak gördükleri stadyumun kullanımlarını engellemek istemeyen politikacılara oy veriyor. Sinemayı ve futbolu mahveden Melandri yasası, önümüzdeki 5 yılın İtalya şampiyonluğunu sattık”, diye ekliyor A Ligi'ni de eleştiren De Laurentiis: “Biz bir iş birliği gibi yapılanmadık, biz bir iş birliği değiliz. futbolun gerçek Confindustria'sı”.

“Pozitif bilançoya sahip Napoli, milyarlarca borcu olan takımlara meydan okuyor”

De Laurentiis, “Mümkün olduğu kadar kazanmak ve Napoli'ye itibar kazandırmak istiyorum ama yanlış bir bağlamda mücadele ediyoruz” diyor. “Futbolda yapılması gereken çok fazla değişiklik var. Fazlası olan ancak bir milyara yakın borcu olan ve transfer bile yapamayan takımlara karşı oynayan tek İtalyan takımı biziz. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ama bunun %50'sini fatura ediyoruz. fatura Inter, Juve ve Milan. Mükemmel olmalıyız.”

“Stadyum mu? Belediyeyle anlaşma olmazsa başka yerde yapacağım”

De Laurentiis, “Stadyum için belediye başkanına şunu söyledim: ya önümüzdeki 120 gün içinde anlaşmaya varırız ya da gidip başka bir yerde yaparım” dedi. “Muhtemelen metronun geldiği ve Bari'ye giden demiryolunun inşa edildiği Afragola'da inşa edeceğim” diye açıkladı. İtalyan kulübünün bir numarası, “Spor merkezi mi? 24 ay içinde hazır olması gerekiyor, bir buçuk yıl içinde Castelvolturno'dan ayrılmam gerekiyor” diye ekliyor.

Ayrıca okuyun