Sultangazi Belediyesi yarıyıl tatiline cümbüş kattı

Musa

New member
SULTANGAZİ, İSTANBUL (İHA) – 2021-2022 eğitim-öğretim periyodunun ikinci devir birinci ders zili bugün çalarken Sultangazi Belediyesi, çocukların cümbüş dolu bir yarıyıl tatili geçirmesi için birbirinden renkli çocuk aktiflikleri gerçekleştirdi. Belediyenin aktifliklerine katılan çocuklar, sevinç dolu bir tatilin tadını çıkarırken arkadaşlık, çevreyi muhafaza ve paklık üzere değerli konularda şuur kazandı.

Sultangazi Belediyesi’nin yarıyıl tatili boyunca düzenlediği etkinliklerde çocuklar hem fazlaca eğlendi tıpkı vakitte şuur kazandı. Kahraman Kedi’nin Dişler Ülkesi Krallığı’nı ele geçirmek isteyen makus bakterilere karşı yürüttüğü heyecan dolu savaşından Yeşil Vadi’yi Poşet Cadısı’nın istilasına karşı koruyan Don Kişot’un maceralarına, biroldukça tiyatro oyunu miniklerle buluştu. Oyunları pür dikkat izleyen minikler, dişleri fırçalamanın değeri ve tabiata poşet yahut öteki çöpler atmamanın gerekliliği üzere konularda farkındalık kazandı. Ayrıyeten Karagöz-Hacivat, Çizmeli Kedi, Arı Maya ve dahası, tatil boyunca Sultangazili çocuklarla buluştu.

Etkileşimli cümbüş

Sultangazi Belediyesi’nin VEGA AVM’de çocuklarla buluşturduğu “İnteraktif Show”, farklı içeriğiyle dikkat çekti. Eğlenceli müsabakaların, çocuk müziklerinin, jonglör ve kukla şovlarının yer aldığı aktifliğe çocuklar taraf verdi. Çocukların etkileşimiyle daha eğlenceli hale gelen aktiflik, velilerden de tam puan aldı.

‘Çocuklarımız için sürprizlerimiz devam edecek’

Tatilin de eğitimin değerli bir modülü olduğunu belirten Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun, “Yavrularımız aileleriyle en hoş biçimde dinlensinler, yeni periyoda zinde ve enerjik başlasınlar diye onlara cümbüş dolu bir tatil armağan ettik. Çeşit çeşit çocuk tiyatrolarımız ve İnteraktif Show ile çocuklarımızın hem eğlenip dinlenmesini tıpkı vakitte paklık, çevreyi muhafaza üzere konularda şuur kazanmasını amaçladık. Çocuklarımız için sürprizlerimiz devam edecek. Bugün itibariyle ikinci devrin birinci ders zili çaldı. Ben, tüm yavrularımıza ve öğretmenlerimize eğitim-öğretim yılının ikinci periyodunda muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu. – İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı – Lokal

Sultangazi, Don Kişot, Çocuk, kedi, Mahallî, Haber