Super-g Kvitfjell, Curtoni bir farkla ikinci ve Goggia dışarıda

achievable

New member
Elena Curtoni, Norveç’in Kvitfjell kentinde düzenlenen Dünya Kupası süper g’de ikinci, 1’26″83’te kazanan Avusturyalı Cornelia Huetter’den yüzüncü. İsviçreli Lara Gut-Behrami üçüncü, Huetter’den yüzde birlik sayının 12 gerisinde ve Amerikalı Mikaela Shiffrin’in sadece 4 sent önünde. Federica Brignone için beşincilik, liderden 29 sent. Sofia Goggia için hayal kırıklığı, sahneden çıkış.

Bugün kazanılan 80 puanla Curtoni, Lara Gut-Behrami için 302 ve Ragnhild Mowinckel için 290’a karşı 310 puana ulaşan Özel Kupa liderinin kırmızı önlüğünü takıyor. Yine Kupa yarışında 289 puanla dördüncü olan Huetter ve 278 puanla beşinci olan Brignone de var. Ancak genel olarak Shiffrin, Gut-Behrami’nin 986’sına ve Petra Vlhova’nın 975’ine karşı daha da ileri gidiyor ve 1.747 puana tırmanıyor. İlk mavili Brignone 813 puanla dördüncü.

Curtoni, “Kesinlikle acı-tatlı bir kuruş,” yorumunu yaptı, ama sorun değil çünkü içgüdülerime güvenmeyi başardım ve bu şekilde hızlı olabilirsiniz. Yarın yokuş aşağı için biraz değişmem ve orada da hızlı olmaya çalışmam gerekecek. tüm hafta sonu yaklaşımım bugünkü ile aynı olacak ve sonuçları da umuyorum.Şu anda önlüğün rengi umurumda değil, sonunda görüşürüz.İşten memnunum Bu yıl bitti ama uyumak zorunda değilsin. Bugün startta biraz rüzgar vardı ve bu bazı sporcuların startta daha hızlı olmasına yardımcı oldu”.