Tacize karşı Avrupa günü, sporcular ve halk arasında farkındalığı artırmak için birleşik spor

achievable

New member
İtalyan Binicilik Sporları Federasyonu (Fise), zorbalık ve gençlik sorunlarına karşı Coni, Rai for Ecg Sustainability, Rai Sport, Avrupa Parlamentosu, Sos Çocuk Köyleri ve Ulusal Gözlemevi ile işbirliği içinde Avrupa Parlamentosu ile birlikte ikincisini sundu. Tacize Karşı Avrupa Günü, Avrupa Parlamentosu İtalya’nın İtalya merkezinde 2022’den başlayarak 25 Şubat için kurumsallaştı. Önemli girişime Spor ve Gençlik Bakanlığı, Spordan Sorumlu Bakanlar Kurulu Başkanlığı, Çocukluk ve Ergenlik Garantörlük Kurumu, Ulusal Büyük Haç ve Spor ve Sağlık Şövalyeleri Birliği’nin kurumsal desteği geldi. .

Organizatörler tarafından paylaşılan amaç, spor dünyasını da ilgilendiren tacizin dramatik gerçekliğini kınamak için yıllık atamayı teyit etmektir. Bu anlamda genç nesillere çok dikkat edildi ve daha somut hale getirmek için bu ikinci baskıya Da Vinci ve Netwon liseleri de dahil olmak üzere çeşitli okullar da dahil edildi. Avrupa Parlamentosu toplantıyı kurumsal iletişim Başkanı Valeria Fiore’nin selamlaması ile açtı.

Etik ve sosyal değerlerin taşıyıcısı, eğitim, kültür ve öğretimin motoru olan spor dünyası, tacizin dramatik gerçekliğini temsil etmek ve kınamak için sahaya çıkıyor. Bu nedenle İtalya Binicilik Sporları Federasyonu, sıfır tolerans için harekete geçen ve çalışan ilk spor federasyonudur. Başkan Marco Di Paola’nın açıkladığı gibi “Bu ikinci yıl, Fise ve tüm spor dünyası için taciz, taciz ve şiddet konularına dikkati yüksek tutmayı amaçlayan önemli bir hedefi temsil ediyor. Fise, Coni içinde, insanların veya hayvanların tacizine atfedilebilecek davranışlara ilişkin kesin mahkumiyetlerin varlığında tüm federasyonlardan veya spor tanıtım kuruluşlarından çapraz bir radyasyon ilkesi sağlayan temel hükmün sözcüsü olur. İtalyan Binicilik Sporları Federasyonu için sadece gençlere, kadınlara ve zayıf deneklere değil, aynı zamanda bizim için sporcu olan ve saygı duyulması gereken atlara da hitap eden bu sorunu ortadan kaldırmak için spor dünyasının her yerinden taahhüt devam ediyor. aynı şekilde korunur”.


Aslında Fise, Tacizle Mücadele Komisyonu kuran ve tüm binicilik faaliyetleri dünyası için ayrılmış bir Etik ve Davranış Kuralları hazırlayan ilk spor federasyonuydu. Bu girişimin ardından federasyon, istismar, şiddet ve taciz riskini önlemeye yönelik girişimleri teşvik etmek için Spor Dairesi Başkanlığı ve Bakanlar Kurulu Fırsat Eşitliği tablolarında yer aldı. Başbakanlık Spor Dairesi Başkanı Flavio Siniscalchi, “Bizi günlük hayatımıza yansıtması gereken önemli bir güne katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bu anlamda spor, gençleri değerler ve başkalarına saygı ile bağlantılı bir yaşam yoluna girmelerine yardımcı olan bir farkındalık sürecinde eğitmek için bir araç olmalıdır. İster hayvan ister takım arkadaşı olsunlar. İtalyan federasyonları çok iyi antrenman yapıyor ve bunun için onlara teşekkür ediyorum.”

“Taciz güncel bir konudur, ancak genellikle hafife alınır. Kesinlikle yapılacak çok şey var ve bu konudaki ışıkları açık tutacağıma söz veriyorum. Senato’nun “Kültür ve Kültürel Miras, Halk Eğitimi, Bilimsel Araştırma, Eğlence ve Spor” Komisyonu Başkan Yardımcısı Giusy Versace, “Tüm organizatörleri ve bu günün değerleri için mücadele eden herkesi tebrik ediyoruz” dedi. Coni Başkan Yardımcısı Silvia Salis şunları söyledi: “Spor, aile ve okuldan sonra üçüncü eğitim aracıdır. Bu güvene ihanet edilmemeli: Gençler çevremizde güvende olmalı. Ancak yaşadığımız ortamın kötülüklerin olmadığı bir ortam olduğunu düşünmek ütopyadır. Ancak taciz edenleri ortadan kaldırarak ve her şeyden önce cezalandırarak bunu kontrol edebiliriz. Ve sadece cinsel tacizi kastetmiyorum, aynı zamanda zorbalığa bağlı tacizi de kastediyorum. Sporu güvenli bir dünya haline getirmek için dikkati 360° canlı tutmalıyız.”

Gün boyunca, zorbalık ve gençlik sorunlarına karşı Ulusal Gözlemevi ile işbirliği içinde tüm spor federasyonlarını dahil edecek “Hayatın Şampiyonları” başlıklı proje sunuldu: gençler lehine değer ve girişimler yaratan ve gençlerle mücadele eden bir ağ. gençlik sorunları Katılan Roma liselerinin öğrencileriyle tanışan birçok şampiyon vardı: Ubaldo Righetti (eski Roman futbolcu), Stefano Pantano (Eskrimci, Olimpiyat eskrim şampiyonu), Stefano Battistelli (Yüzücü, Olimpik yüzme şampiyonu), Stefano Maniscalco (Karate şampiyonu) dünya şampiyonu) Bruno Mascarenhas (Olimpik kürek şampiyonu) Bruno Emanuele (Judoka, Dünya Kupası ve Avrupa şampiyonu) Andrea Lo Cicero (Rugbista, Olimpiyat rugby şampiyonu). Ayrıca okullar, Tacize Karşı Üçüncü Avrupa Günü için çalışacak ve bu olguyla mücadele etmek için anahtar sözcükleri içerecek bir manifesto hazırlayacak.