TEGV ve Lloyd’s Register Foundation’ın takviyesiyle Kastamonu’daki Halime Celal Budak İlkokulu’nda kurulan tasarım ve marifet atölyesi açıldı

abbas

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Lloyd’s Register Foundation’ın dayanağıyla Kastamonu’daki Halime Celal Budak İlkokulu’nda kurulan “Tasarım ve Maharet Atölyesi” 9 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen merasimle açıldı.

27 yılda 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim dayanağı sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) ve Lloyd’s Register Foundation’ın takviyesiyle Kastamonu’daki Halime Celal Budak İlkokulu’nda kurulan “Tasarım ve Maharet Atölyesi” 9 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen merasimle açıldı. Merasime Kastamonu Devrekani İlçe Kaymakamı Ahmet Coşkun, Kastamonu Devrekani İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ayhan Görür, Kastamonu Devrekani Temel Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Kaya ve Bilal Azizoğlu, Kastamonu Devrekani İlçe Emniyet Amiri Yer Sivrikaya, Kastamonu Devrekani İlçe Jandarma Kumandanı Oğuz Doğan, TEGV yetkilileri, Devrekani ilçesindeki okul müdürleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

“Emeği geçenlere epeyce teşekkür ediyoruz”

Açılış öncesi öğrencilerle sohbet eden Kastamonu Devrekani İlçe Kaymakamı Ahmet Coşkun, öğrencilere “Çalışmalara çabucak başlamışsınız. Teknolojiyi kullanacağız değil mi?” diye sordu. Öğrencilerden evet cevabını alan Coşkun, “Atölyemiz iyi uğurlu olsun. Emeği geçenlere epey teşekkür ediyoruz” diyerek atölyenin açılışı gerçekleştirdi. Açılış kurdelesi kesitinin akabinde atölyeyi gezen Coşkun, öğrencilerle sohbet ederek, onların atölyede yapacakları projelerini dinledi.

Multi-disipliner bir öğrenme modeli

TEGV’in 8-14 yaş içindeki çocukları için kurduğu Tasarım ve Marifet Atölyeleri, çocuklara üç boyutlu baskı aletinden robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazede yeni kuşak öğrenme imkânı sunuyor. Çocukları sorun çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik bağlantı hususlarında geliştiren tasarım ve marifet atölyeleri eğlenceli olduğu kadar multi-disipliner bir öğrenme modeli olarak kabul ediliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı