TEGV’in IMCD Bilim Ateşböceği yeni adresine gitmek üzere yola çıktı

abbas

New member
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) hayata geçirdiği, dünyanın başkan özel kimyasal ve besin bileşenleri distribütör şirketi IMCD Türkiye’nin işletme sponsoru olduğu Bilim Ateşböceği, 25 Kasım’da yeni adresi Denizli’ye hakikat yola çıktı. Bugüne kadar 17 vilayette, 133 gönüllünün dayanağıyla 51 binden çok çocuğa ulaşan Bilim Ateşböceği’ni IMCD Türkiye ve TEGV çalışanlarıyla bir arada çocuklar ve öğretmenler gerçekleştirdikleri kutlamayla yolcu etti.


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) hayata geçirdiği, çocuklara yaratıcı ve faal bir ögrenme ortamı sunan ve dünyanın başkan özel kimyasal ve besin bileşenleri distribütör şirketi IMCD Türkiye’nin işletme sponsoru olduğu, Bilim Ateşböceği 25 Kasım’da yeni adresi Denizli’ye hakikat yola çıktı. Son olarak Beykoz Atatürk İlkokulu çocukları ile buluşan Bilim Ateşböceği’ni, IMCD Türkiye ve TEGV çalışanları, çocuklar ve öğretmenler yolcu etti. Bilim Ateşböceği yeni okuluna gerçek yola çıkmadan evvel, IMCD Türkiye çalışanları çocuklarla bir ortaya gelerek değişik deneyler, etkinlikler yaptı ve çocuklarla bilim konusunda sohbet ettiler.

Eğlenceli, yaratıcı ve faal bir ögrenme ortamı sunuyor

IMCD Türkiye’nin sponsorluğunu üstlendiği Bilim Ateşböceği, çocuklar için tasarlanmış, varlıklı ve ilgi cazip gereçleriyle desteklenen, yenilikçi deney ve eğitim setleriyle eğlenceli, yaratıcı ve faal bir ögrenme ortamı sunuyor. Bilim Ateşböceği Eğitim Programı, ilköğretim çağı çocuklarına, bilimsel düşünme hünerlerini kazandırarak çocukların bilimsel düşünen, sorun çözebilen ve bilime karşı olumlu tavır geliştiren bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 2-8’inci sınıf ortası öğrenciler Bilim Ateşböceği Eğitim Programı’na katılabiliyor. Bilim Ateşböceği Eğitim Programı çocukların, bilimle ilgili ayrıntıları, marifetleri ve tavırlarının gelişmesine katkı sağlarken, bir olay hakkında kestirimler üretme ve soru sorma hünerleri ile müşahede ve deney yaparak bilgi toplama ve bilgiyi test etme hünerlerini geliştiriyor. Olayların niye ve sonuçları içinde bağ kurmalarına, bilgiye ulaşmada farklı yollar olduğunu keşfetmelerine, olay ve durumlarla bilim içinde bağ kurmalarına ve bilim insanlarıyla ilgili farkındalıklarının artmalarına katkı sağlıyor. Bilim Ateşböceği ile bugüne kadar 15.000 km yol kat ederek 17 vilayette, 133 gönüllünün dayanağı ile 51 bin 67 çocuğa ulaştı.Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı