Torosların tepesindeki Karaman’ın kayak merkezi ilgi görüyor

Musa

New member
ERMENEK, KARAMAN (İHA) – – Torosların tepesindeki Karaman’ın kayak merkezi ilgi görüyor

Toros dağlarının doruğunda bulunan Bozdağ Kayak Merkezi hafta sonları kayak severlerin akınına uğruyor

KARAMAN – Karaman’ın Ermenek ilçesinde bulunan ve ilçe merkezine yalnızca 9 kilometre uzaklıkta olan Bozdağ Kayak Merkezi vatandaşlardan ağır ilgi görüyor. Hafta sonu güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar kayak merkezine akın ederek karın ve kayak yapmanın doyasıya keyfini çıkarıyor.

Kış mevsimlerinde kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu bin 750 rakımlı Bozdağ Kayak Merkezi, başta Antalya ve Mersin olmak üzere yakın etraftaki vilayet ve ilçelerden gelenlerin ilgi odağı oluyor. Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan kayak merkezlerinin ortasında en cazip olması ile her bütçeye hitap ediyor.

“Kayak yapmayı burada öğrendim”

Kayak yapmayı burada öğrendiğini söyleyen Hande Keşyapan, “Dokuz yaşında herkes burada kayarken, ailemizden nazaranrek ve etrafımızdan bakılırsarek başladık. 10 yıldır burada kayıyoruz, bu biçimdedan beri kendimi hayli geliştirdim. Çok daha güzelleşti her şey. Bu hususta sertifika almak istiyorum, yarışlara katılmak istiyorum. Burayı fazlaca hoş temsil etmek istiyorum. Ermenek’i temsil eden profesyonel bir kayakçı olmak istiyorum” dedi.

“Doğasıyla kayak merkezi hayli güzel”

Kent merkezine yakınlığının bir avantaj olduğunu söyleyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim vazifelisi Erhan Nuh Öztürk de “Kayak merkezine birinci kez geldik. Burası çok hoş, atmosferi fazlaca hoş bir yer. Kent merkezine yakın olması büyük bir avantaj ve her insanın kayabileceği biçimde pistler hazırlanmış. Dikey ve biraz daha az eğimli yerler var. her insanın buraya gelmesini tavsiye ederiz. bu türlü öteki bir yer de bulunacağını zannetmiyorum. Pist olarak esasen daima temizleyen, güzelleştiren araçlar da mevcut. Ermenek olağanda kayak sporu ile bilinen bir yer değil, fakat kayak sporu yapmak için pek elverişli bir yermiş. Buraya gelmeden, bunları görmeden beşerler hayli fazla fikir sahibi olamazlar lakin en azından bir sefer gelip burayı gördükten daha sonra katiyetle akıllarında daha farklı fikirler şekillenecektir. Kent merkezine yakınlığı hayli büyük bir avantaj. 10 dakikada kayak merkezine gelip kaynağını yapıp epey rahatlıkla geri gidebiliyorsun” diye konuştu.

“Oteller hayli ucuz”

Otel işletmecisi Yahya Yalçın ise “Otelimiz Bozdağ Kayak Merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaktadır. Otelimiz 26 oda ile 45 konuk ağırlayabilmektedir. tutarlarımız ise 125 TL ile 300 TL içinde değişiyor” dedi.

Bölgenin bungalov meskenlerden oluşan tatil köyünün işletmecisi Ayşe Şengül de “Tesisimizde 15 tane bungalov konutumuz var. Meskenlerde de 2 kişi konaklayabilir. Çocuk var ise çocuklar için de yer yatağı veriyoruz. Restoranımız eksiksiz olarak hizmet veriyor” tabirlerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Zekeriya Başar – Şimdiki

Toros Dağları, Kayak Merkezi, Ermenek, Karaman, Şimdiki, Haberler