Türk Eğitim Vakfı’nın 2022 Mezuniyet Merasimi “Daima TEV’li” Konseptiyle Gerçekleşti

abbas

Global Mod
Global Mod
Türk Eğitim Vakfı (TEV), 6 Eylül Salı günü TEV’in YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilen mezuniyet merasiminde TEV ailesi ve eğitim dostlarıyla 2 binden çok TEV bursiyeri mezuniyetini kutladı.

55 yıl evvel eğitimin yaygınlaşması ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine dayanak olmak için kurulan Türk Eğitim Vakfı (TEV), bu yıl mezun olan bursiyerleri için 6 Eylül Salı günü, “Daima TEVli” temasıyla dijital bir mezuniyet merasimi düzenledi.

Ünlü isimler ‘’Kepim Kimde’’ konseptiyle iştirak sağlarken, TEV Mütevelli Heyeti Lideri Ömer Koç bursiyerlerle yazılı bildiri paylaştı.

TEV İdare Şurası Lideri Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da konuşmalarıyla mezun bursiyerlerin sevincine ortak oldular.

Ömer Koç: “Sizler; cumhuriyet’in unsur ve inkılaplarına sâdık, demokrasiye inanan, laik, âdil, yenilikçi, kendine itimadı tam, hür fikirli gençler olarak, memleketimiz ve insanlık için değerli işler yapacak olan yarının liderlerisiniz.’’

TEV Mütevelli Heyeti Lideri Ömer Koç öğrencilere yazılı ilettiği bildirisinde: “Sizler; cumhuriyet’in unsur ve inkılaplarına sâdık, demokrasiye inanan, laik, âdil, yenilikçi, kendine inancı tam, hür fikirli gençler olarak, memleketimiz ve insanlık için değerli işler yapacak olan yarının liderlerisiniz. Sizlere ulu başkanımızın “hiç bir şeye gereksinimimiz yok, yalnız bir şeye muhtaçlığımız vardır; çalışkan olmak!” öğüdünü hatırlatmak isterim. Sizlerin ileride kıymetli muvaffakiyetler elde ederek ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacağınıza yürekten inanıyorum.’’ dedi.

Konuşmasına mezun bursiyerleri tebrik ederek başlayan TEV İdare Şurası Lideri Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, “Aydınlık bir gelecek sizi bekliyor. Zira bu aydınlığı yaratacak olan sizlersiniz. Sizleri yaptığınız her işte, Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerleyen, Cumhuriyet’in bedellerine sahip çıkan, çalışan, üreten, paylaşmayı bilen beşerler olarak görmeyi bekliyoruz. Mezun olmanız olağan olarak aramızdaki bağı koparamaz. Muhtaçlık duyduğunuz her an TEV aileniz sizin her vakit yanınızda olmaya devam edecek” diyerek bursiyerlere seslendi.TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Türkiye’nin en esaslı vakıflarından biri olarak; ülkesine karşı sorumluluk duyan biroldukca hayırsever kurum ve eğitim dostlarının takviyesiyle eğitim için, geleceğimiz için tıpkı özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın en hoş meyvesi ise sizlersiniz. Sizin üzere başarılı gençlerimizin eğitimine devam etmesi, sizlerden daha sonra gelecek olan jenerasyonlara de dayanağını eksik etmemesi bizim en büyük gururumuz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı