Türk Kızılay’ından Eğitime Bir Dayanak Daha

abbas

Global Mod
Global Mod
Türk Kızılay İzmir Vilayet Şube Başkanlığı tarafınca hayata geçirilen “1001 Memnunluk Projesi” ile muhtaçlık sahibi 1001 ilkokul öğrencisine kırtasiye oyuncak,hijyen kiti üzere gereçlerin dağıtımı yapıldı.

Türk Kızılay İzmir Vilayet Şube Başkanlığı, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında İzmir vilayetindeki ilkokullarda tahsil goren 1001 öğrenci için harekete geçti. Eğitimlerini sürdüren ilkokul öğrencilerine yönelik yapılan proje kapsamında Türk Kızılay gönüllüleri ve çalışanları tarafınca yardımlar öğrencilere teslim edildi.İhtiyaç sahibi okullardan gelen müracaatları değerlendirmeye alan Türk Kızılay İzmir Vilayet Şubesi, bağışçılardan da aldığı dayanak ile projeyi hayli kısa bir süre ortasında hayata geçirdi.

“1001 Memnunluk 1001 Öğrenci”

1001 öğrenciye dayanakta bulunduklarını söyleyen Türk Kızılay İzmir Vilayet Şube Lideri Kerem Baykalmış, “Evlatlarımızın yüzlerinde memnunluk yaratmak için harcanan emek epeyce pahalıdır.Kızılay, uygunluk neferleri ile bunu başarmıştır. Kırmızı hilalimizi, tüm dünyada olduğu üzere İzmir’imizde de insanlığın yüreğine, sevgiyle ve fedakârlıkla kazıdığımıza inanıyorum.” dedi.

“İhtiyaç sahibi öğrenciler için çalışmaya devam”

Proje kapsamında İzmir’deki 4 ilkokulda eğitimlerini sürdüren öğrencilere ulaştıklarını söz eden Baykalmış ”Kızılaycılık bir ömür biçimi, bir yol ve hepsinden de öte bir yeterlilik yarışıdır. Proje kapsamında bizlere ulaşan Şehit Batuhan Şimşek İlkokulu, Vasıf Çınar İlkokulu, Yapıcıoğlu İlkokulu ve Şaşal İlkokulu idaresinden gelen muhtaçlık listelerini karşılayarak okullara projemizin dağıtımını yaptık. Projemizi de kıymetli bağışçılarımızın katkıları ile bu sene de yine hayata geçirmeyi planlıyor ve öteki ilkokullara da ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı