TV’de maç nerede, saat, nasıl izlenir?

achievable

New member
Bugün, 16 Eylül Cumartesi, Roma’daki PalaEur’da hazır bulunacak olan Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’nın önünde, 2023 erkekler voleybol Avrupa Şampiyonası’nın merakla beklenen İtalya-Polonya finalinin günü. Maç saat 21.00’den itibaren Rai 1, Sky Sport 1 ve Sky Sport Arena’dan canlı yayınlanacak. Fransa ve Slovenya saat 18.00’de Avrupa bronz madalyası için sahaya çıkacak. CONI başkanı Giovanni Malagò dün yaptığı açıklamada, “Başkan bizi varlığıyla onurlandırıyor ve bu da ayrı bir gurur kaynağı” dedi.

Maç, yarı finalde Fransa’yı yenen Fefè De Giorgi’nin İtalya’sı ile İtalyanların 35, Polonya’nın ise 50 galibiyetiyle bugün seksen altıncı kez karşı karşıya gelen Nikola Grbic’in Polonya’sı arasında oynanacak. 2023’te İtalya ve Polonya, ilki Rotterdam’da VNL’de, ikincisi ise Krakow’daki Wagner Anıtı’nda olmak üzere iki kez buluştu. İlk karşılaşmada 25 Haziran’da Polonyalılar 3-1 galip gelirken, 20 Ağustos’ta Polonya’da aynı sonuçla Azzurri galip geldi.

Önceki gün sözler Leandro Mosca, Leonardo Scanferla ve smaçör Daniele Lavia’ya emanet edildi. “Polonya kesinlikle mükemmel bir bireyselliğe sahip, genel olarak güçlü bir takım,” dedi Mosca: “Giriş hiçbir zaman kolay değildir, ancak bizim görevimiz her zaman hazır olmaktır. İtalya’da oynamak çok güzel, bu Avrupa Şampiyonası inanılmaz bir macera olduğunu kanıtlıyor.” halka her zamankinden daha yakın, daha sıcak ve yarın akşam da aynısının olmasını umuyoruz.”

Perşembe günü “çok iyi geçti, olumlu duygulara sahibiz” diyen Scanferla, “Fransa ile bin duygu dolu bir maçtı, seyircinin sıcaklığını hissettik ama durmak istemiyoruz. Bunun başka bir mücadele olacağını biliyoruz” dedi. geçen yıl olduğu gibi ama geçmişi düşünmeden maç maç düşünmeliyiz. Etrafımızda mutlaka çok sayıda taraftar olacak, Başkan Mattarella’nın yanımızda olması da çok güçlü bir duygu olacak. Polonya’nın tanıtıma ihtiyacı yok, çok zor bir takım Önemli oyuncularla performansımızı perşembe günü tekrarlamaya çalışacağız. “Oynamaya ve her anını yaşamaya çalışacağız, bir Avrupa finalinden bahsediyoruz, her şey olabilir, ne olacağını göreceğiz.”

Lavia, “Polonya ile zor bir maç, bir final olacak, kendi sahamıza bakıp maça en iyi şekilde yaklaşarak bunu en iyi şekilde yorumlamamız gerekiyor” dedi. “Polonya önceki maçlar nedeniyle bıçağı dişlerinin arasına alacak ama biz hazırız, heyecanlıyız ve taraftarın fark yaratacağından eminiz. Uyumak için uğraşacağız, final her zaman finaldir ama heyecanlıyız. Nasıl yapılacağını bildiğimiz maçla karşılaşacağız”.