Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy: “Hiç kimseden korkmuyoruz”

Musa

New member
Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, sonda askerlerle bir ortaya geldiği programda, “Hiç kimseden korkmuyoruz” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Mariupol’da askerler ve kolluk kuvvetleri ile bir ortaya gelerek açıklamalarda bulundu. Yabancı ülkelerin diplomatik temsilcilerinin de katıldığı programda Zelenskiy, “Ülkemiz sonlarının, topraklarımızın ve barışın sevgili savunucuları. Siz gerçek kahramanlarsınız. Ukrayna topraklarında bizimle kalan sevgili büyükelçiler, diplomatlar, memleketler arası kuruluşların başkanları, sizler de gerçek dostlarsınız. Askerlerimizi tedavi eden, yardım eden, dua eden sevgili tabipler, gönüllüler, rahipler, bedelli gazeteciler, sakinliğini koruyan sevgili vatandaşlar, ulusal güvenlik uğruna kaçak değil devlet adamı olmayı başaran sevgili siyasetçiler, sevgili büyük Ukraynalılar her insanın Birlik Günü’nü kutluyorum. Vatanı savunan, savunacak ve ayakta duran herkese minnettarım” dedi.

“HİÇBİR DÜŞMANDAN KORKMUYORUZ”

Zelenskiy, hiç kimseden korkmadıklarını ve ülkenin her türlü tehdidi, siyasi ve askeri baskıyı aşmaya hazır olduğunu tabir ederek, “hiç bir varsayımdan, beşerden ve düşmandan korkmuyoruz. hiç bir tarihten de korkmuyoruz, zira 16-17 Şubat’ta, martta, nisanda, eylülde, aralıkta da kendimizi savunacağız. Bu yüzden günler ve haftalar değerli değil. Ancak yıl değerli, 2014 değil, 2022. Bu kıymetli bir fark ki savaş 8 yıldır devam ediyor. Bizler daha da güçlendik” dedi.

“BÖYLE BİR DEVLETİN LİDERİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Devlet Lideri Zelenskiy, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ukraynalı diplomatlar, gönüllüler ve ülkenin kendi topraklarını savunmak, provokasyonlara boyun eğmemek için ilham veren ulusal direniş güçlerine de dikkat çekerek, “beraber yol açıyoruz. Lakin birlikte barışçıl ve memnun bir Ukrayna inşa edebiliriz. bu biçimde bir günde bu biçimde bir devletin lideri olmak büyük bir onurdur” tabirlerine yer verdi.

Zelenskiy, konuşması daha sonrasında askerlere mükafatlarını takdim etti. Rusya’nın Ukrayna’ya akın düzenleyeceği gün olarak sav edilen 16 Şubat, Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy tarafınca geçtiğimiz pazartesi resmi tatil ilan edilmesinin akabinde dün “Birlik Günü” ismiyle kutlanmıştı. Halk, başşehir Kiev’de bulunan Olimpiyat Stadyumu’nda 200 metre uzunluğundaki ulusal bayrak ile kutlama yapmıştı.

(İHA)

İhlas Haber Ajansı – Şimdiki

Mariupol, Ukrayna, Kiev, dua, Siyaset, Aktüel, Haberler