yarış sonuçları ve varış sırası

achievable

New member
Maverick Vinales, Portekiz GP'sinin sprint yarışını MotoGP sınıfında kazandı. Aprilia'lı İspanyol, her ikisi de Ducati kullanan yurttaşları Marc Marquez ve Jorge Martin'in önünde galip geldi. Son dünya şampiyonu Francesco 'Pecco' Bagnaia, öndeyken 4 tur kala 'uzun' sıkıntı çeken Borgo Panigale takımının resmi motosikletiyle dördüncü sırada yer aldı.

Beşinci sırada, resmi Ducati ile Enea Bastianini'yi geride bırakan KTM Avustralyalısı Jack Miller, marka ortağı İspanyol Pedro Acosta ve diğer resmi Aprilia ile Aleix Espargaro yer alıyor. Bagnaia, Martin'in 2 puan üzerinde 37 puanla dünya şampiyonası sıralamasında zirvede yer almayı sürdürüyor.

Vinales: “Aprilia ile kazandığımız ilk zaferden dolayı mutluyum”

Aprilia sürücüsü Maverick Vinales, “En üst sıralara geri döndüğüm için mutluyum” dedi. “Katar'da kurulum sorunları yaşadım ama burada hemen doğru yolu bulduk. Bu zaferin tadını çıkarıyorum çünkü bu Aprilia ile ilk yarışım, ardından yarınki yarışı düşüneceğim.”

Marquez: “Yarın sekizinci sıradan başlamak daha da zor olacak”

“Sıralamalarda burada zor olacağını anladım ve yarın sekizinci sıradan başlayarak daha da zor olacağını anladım.” Böylece Gresini takımının Ducati sürücüsü Marc Marquez, Portimao pistinde Portekiz GP'sinin sprint yarışını ikinci sırada tamamladı. “Sıralamalarda bir hata yaptım, indirme cihazını çok erken çıkardım ve bedelini ödedim. Yarışta ilk turda şanslıydım çünkü iyi bir başlangıç yaptım, yarışın ortasında risk aldım ve Bir süre kontrollüydüm ama son turlarda arkadan atak yapmaya geri döndüm.”