Yarıyıl tatili uzadı mı, tıpkı mı kalacak 2022? 15 tatil uzatıldı mı? Bu yıl yarıyıl sömestr okul tatili uzatılacak mı? Resmi açıklama geldi mi?

Musa

New member
Covid-19 hadiselerinin son 24 saatteki olay sayısı 95 bine yaklaşırken, salgının vahim boyuta gelmesiyle yarı yıl tatilinin uzatılabileceği argümanları gündeme geldi. Pekala, Yarıyıl tatili uzadı mı, tıpkı mı kalacak 2022? Bu yıl yarıyıl sömestr okul tatili uzatılacak mı? Resmi açıklama geldi mi? 15 tatil ne vakit bitiyor? 15 tatil bitiş tarihi ne vakit?

YARIYIL TATİL UZATILACAK MI? 15 TATİL UZADI MI?

Türkiye’de son 24 saatte yaklaşık 95 bin koronavirüs olayının tespit edilmesi yarıyıl tatilinin uzayabileceği argümanlarına niye oldu. 15 Bin Öğretmen Atama Merasimi sırasında mevzuya ait net bir bildiri veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafınca da takdirle karşılandığını görüyoruz. İnşallah sizlerin eforuyla eğitim-öğretim yılımızın ikinci devrini de kesintisiz bir biçimde tamamlayacağımıza inancım sonsuz” dedi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM KONUSUNDAKİ DURUŞUMUZ MİLLETİMİZ TARAFINDAN TAKDİRLE KARŞILANDI”

Bugün 15 Bin Öğretmen Atama Merasimi sırasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin devam edeceğini bildirisini fazlaca net bir biçimde verdi. Erdoğan, “Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafınca da takdirle karşılandığını görüyoruz. İnşallah sizlerin gayretiyle eğitim-öğretim yılımızın ikinci periyodunu de kesintisiz bir biçimde tamamlayacağımıza inancım sonsuz” dedi.

“ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ÖĞRETMENLERİMİZE EK TEŞVİKLER GETİRİYOR”

TBMM’de görüşmeleri süren Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili de açıklama yapan Erdoğan, “Kanun lisansüstü ve doktora yapan öğretmenlerimize ek teşvikler getiriyor. Kanunun şimdiden öğretmenlerimize iyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRETMEN MAAŞLARINI EN ÇOK GÜZELLEŞTİREN ÜLKE TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan kelamlarına şu biçimde devam etti; “Dünyanın pek fazlaca ülkesinin mevcut öğretmen sayılarını bile koruyamadığı devirde biz yeni öğretmen alımlarımızı sürdürdük. Son 2 yılda 77 bin öğretmenimizi okulları ile buluşturma başarısı gösterdik. Bugünkü atamalarla birlikte son 19 yılda 729 bin 487 öğretmenimizin atamasını yapmış oluyoruz. Mevcut öğretmen takımımızın yüzde 73’ü bizim hükümetlerimiz devrinde atandı.

Öğretmen başına öğrenci sayısında OECD sayılarını yakaladık, hatta geçtik. Öğretmenlerimizin mali ve özlük haklarının güzelleştirilmesinde de kıymetli aralık kaydettik. Avrupa’da son 19 yılda öğretmen maaşlarını en çok uygunlaştıran ülke Türkiye’dir. Çocuklarımızın eğitime erişimini kolaylaştırmak emeliyle attığımız en büyük adımlardan biri de ders kitaplarının fiyatsız dağıtılmasıdır. Şimdiye kadar 4 milyara yakın ders kitabını öğrencilere dağıtmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kısa müddet evvel kritik bir adım attık. Yardımcı eğitim kitaplarını da MEB basarak öğrencilerimize ulaştırmaya başladı. Bu yılın sonuna kadar sayıyı 100 milyona çıkartmayı planlıyoruz.”

15 TATİL NE VAKİT BİTİYOR?

Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacaktır. İkinci devir, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecektir.

Haberler.com – Gündem

Okul, Gündem, Ömür, Haber