Zaniolo Galatasaray’a, anlaşmanın rakamları

achievable

New member
Roma, Nicolò Zaniolo’nun Galatasaray’a transferini resmen onayladı. “Roma, Nicolò Zaniolo’nun transferi için Galatasaray ile anlaşmaya vardığını açıklarken, forvet kalıcı olarak Türk takımına geçiyor. Zaniolo, 2018 yazında başkente geldi ve 128 maç ve 24 gol topladı. sarı ve kırmızı gömlek” diye yazıyor Roma.

Oyuncunun 4 buçuk yıllık sözleşmesi bulunuyor. Zaniolo 4 ayda 1.5 milyon euro kazanırken, gelecek sezon 3.5 milyon euro alacak. Roma ile yapılan anlaşmada ise 16,5 milyon Euro’luk sabit bir miktar öngörülüyor ve buna hem oyuncunun hem de kulübün performansına bağlı olarak 13 milyon bonus eklenecek. Bunlara Türk kulübü tarafından 20 milyonu aşan herhangi bir transferde Roma’ya 2 milyon garantör eklenmeli ve Giallorossi kulübü, gelecekteki bir satış ile Galatasaray’ın uzun vadeli kurduğu 16.5 milyon arasındaki farkın da %20’sini alacak. ödeme planı Roma’da 3-4 yıllık vade ve bu yaz pazarı ile 22 numaranın gelişini bazı transferlerle karşılayacak.

“Beni evim gibi karşılayan sana geldim. Beni büyüttün, var gücümle yakalamaya çalıştığım şansı verdin, temsil ettiğin hikayeye her zaman sahip çıkarak, renklerin için savaşarak, renklerin için ter dökerek. her giydiğimde gömlek”, Zaniolo’nun Instagram’daki mesajı. Orta saha oyuncusu, “Bu yolculuk, geçen yıl 25 Mayıs, o gol, o kupa … hepsi bizim” gibi sonsuza kadar besleyeceğim benzersiz duygulardan oluşuyor. Zaniolo, “Pek çok, çok fazla şey söylendi, ancak şimdi selamlaşmaya geldiğimize göre, size bir şey söylemek isteyen benim … Bu bir onurdu. Sonsuza Kadar Minnettarım”, diye bitiriyor Zaniolo.

“Zaniolo’nun satışı mı? Sorumluluklarımdan saklanmıyorum, daha fazla para alabilirdik ve bunun kanıtı, bir hafta önce daha büyük bir teklif almamızdı. Olan her şeyle birlikte bir durum bulmaya geldik. Roma genel menajeri Tiago Pinto, “Bu her iki taraf için de fena değil. Gerçekten mutlu değilim, ancak daha iyi yapılamazdı” dedi.

“Geçen yaz Zaniolo’yu satmak mı istiyorduk? Taahhütname gelmediği için ayrıldığını düşünenler varsa, bu bizim hükmümüzde sayılmaz. Zaniolo çok seviliyordu, Roma formasını geri çevirme zamanı geldiğinde, Roma için herhangi bir müzakerenin ötesine geçen bir şey. Bu sorudan saklanmıyorum ama Serie A’daki en önemli takımlara bakarsanız, kaç oyuncu ücretsiz transferde kaldı? Çoğu, neyse ki Roma değil. Ne zaman yenilenme geliyor arkasında hep bir pazarlık var oyuncunun isteği menajerin ne istediği kulübün ne istediği ve sahadaki performansı menajerle iyi bir ilişkimiz var ama bu noktalarda hiç anlaşamadık ,” o ekler.

“Ben bile X para kazanabileceğimi düşünebilirim, çok iyiyim ve X kazanmak istiyorum. Ama Roma’dan ayrılırsam ve bir bakarsam sadece Bournemouth ve Galatasaray benim için teklif veriyor, ya da Tiago Pinto kıt falan. yanlış. Yenilemelerden çok bahsediliyor, sözleşmelerden bahsediyoruz ama Nicolò ile olan onca şeyden sonra sizce buraya yenileme gelmediği için mi geldik, gerçekten açıklayamam” dedi. altını çizer.